სს „ენერგო-პრო ჯორჯია“-მ პროფესიული განათლების ეროვნული ჯილდო მიიღო
„პროფესიული განათლების ეროვნული ჯილდოს მიღება ჩვენთვის დიდი პატივი და წარმატებაა. სს „ენერგო-პრო ჯორჯია“-ს ერთერთი უმთავრესი პრიორიტეტია პროფესიული განათლების ხელშეწყობა და პოპულარიზაცია, როგორც ენერგეტიკული დარგის განვითარების ერთერთი მნიშვნელოვანი კომპონენტი. ამ მიმართულებით სს „ენერგო-პრო ჯორჯია“-ში განხორციელდა არაერთი პროექტი. ჩვენ ვთანამშრომლობთ 20-მდე კერძო თუ საჯარო პროფესიულ სასწავლებლებთან, ძირითადად ელექტროინჟინერიის მიმართულებით. პროფესიული სასწავლებლების სტუდენტებს ეძლევათ შესაძლებლობა კომპანიაში გაიარონ პრაქტიკული მეცადინეობა და სტაჟირება მომავალი დასაქმების რეალური პერსპექტივით. კომპანიაში ყოველწლიურად ხორციელდება სტუდენტთა "საზაფხულო დასაქმების" პროგრამა. წარჩინებული სტუდენტების წახალისების მიზნით, ყოველთვიურად სტუდენტებს ვუხდით სტიპენდიებს, სწავლის მთელი პერიოდის განმავლობაში“ - განაცხადა სს „ენერგო-პრო ჯორჯია“-ს ადამიანური რესურსების განვითარების დეპარტამენტის უფროსმა გიორგი ტრაპაიძემ.
პროფესიული განათლების ეროვნული ჯილდოს კონკურსი გაიმართა 30 ივლისს სასტუმრო „სტამბაში“, ათასწლეულის გამოწვევის ფონდისა და საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს მხარდაჭერით. კონკურსში მონაწილეობა მიიღო სხვადასხვა დარგის 150-მდე კომპანიამ და პირმა.

JSC "Energo-Pro Georgia" received the National Award for Vocational Education
JSC "Energo-Pro Georgia" won the nomination "Business Partner of Vocational Education 2019" of the Millennium Challenge Corporation. The company received the National Vocational Education Award.
"Receiving the National Award for Vocational Education is a great honor and success for us. One of the main priorities of JSC "Energo-Pro Georgia" is the promotion of vocational education as one of the important components of the development of the energy sector. In this direction, a number of projects have been implemented in JSC "Energo-Pro Georgia". We cooperate with up to 20 private or public vocational schools, mainly in the field of electrical engineering. Students of vocational schools are given the opportunity to undergo practical training and internships in the company with a real prospect of future employment. The company implements a student "Summer Employment" program every year. In order to encourage excellent students, we pay scholarships to students every month for the entire period of study, "- said Giorgi Trapaidze, Head of the Human Resources Development Department of JSC" Energo-Pro Georgia ".
The National Vocational Education Award Competition was held on July 30 at the Stamba Hotel with the support of the Millennium Challenge Corporation and the Ministry of Education, Science, Culture and Sports of Georgia. About 150 companies and individuals from different fields took part in the competition.