სს „ენეგო–პრო ჯორჯია“ კატეგორიულად უარყოფს ინფორმაციას, თითქოს ბათუმში მოსახლეობას მოხმარებული ელექტროენერგიის საფასური 17 თეთრად, არასწორად უანგარიშა. ინფორმაციას ამის შესახებ უფლებადამცველი მერაბ ბლადაძე საინფორმაციო სააგენტო ჯი–ეიჩ–ენის მეშვეობით ავრცელებს. „ვფიქრობთ, რომ ბატონ ბლადაძეს აქვს მცდარი ინფორმაცია ტარიფის დათვლის მეთოდოლოგიის შესახებ. ტარიფი ითვლება სეწმეკის 2008 წლის 4 დეკემბრის N33 დადგენილების მიხედვით. კომპანიის მხრიდან დათვლის დროს რაიმე გადაცდომას კი კატეგორიულად გამოვრიცხავ – განაცხადა ენერგო–პრო ჯორჯიას გენერალური დირექტორის მოადგილემ გიორგი ყორშიამ.
კომპანია მზად არის ყველა დაინტერესებულ პირს აუხსნას და მიაწოდოს დეტალური ინფორმაცია თუ როგორ ითვლება მოხმარებული ელექტროენერგიის ტარიფი და პასუხი გასცეს ნებისმიერ აბონენტს მის მიერ მოხმარებული ელ. ენერგიის ღირებულებასთან დაკავშირებით, რის შემდეგაც დამატებითი საეჭვო კითხვები გამოირიცხება. ცნობისათვის, ბათუმში აბონენტთა მხოლოდ 36%–ს დაუანგარიშდა დეკემბრის თვეში მოხმარებული ელ. ენერგიის ღირებულება 14,83 თეთრიანი ტარიფით დღგ–ს გარეშე. აღსანიშნავია ისიც, რომ ახალი წლის პერიოდში ელექტროენერგიის მოხმარება იზრდება.

ENERGO-PRO Georgia categorically rejects information that customers were billed by 17 tetri tariff in Batumi. Information regarding this is being spread by public defender Merab Bladadze through news agency GHN. “We believe that Mr. Bladadze has wrong information about tariff calculation methodology. Tariff is being calculated according to GNEWRC resolution # 33 of December 2008. Any mistake during calculation from the side of the company is absolutely irrelevant” – says deputy director General of JSC ENERGO-PRO Georgia George Korshia.
Company is ready to explain to every interested person in detail how the electricity tariff is being calculated which will give the response to the customer in regards with consumed electricity costs and eradicate all vague questions. In December 2013 only 36% of Batumi customers were billed by 14.83 tetri tariff excluding VAT. Worth mentioning is that during the New Year’s Eve electricity consumption increases.